Pringles

330px-Pringles_logo

 

Pringles je americká značka, ktorá sa začala predávať už v roku 1967.  Boli vyvinuté značkou Procter & Gamble a jednalo sa o  novátorské zemiakové lupienky, ktoré neboli mastné, nerozpadávali sa , ale naopak boli prirodzene chrumkavé.

Ruka chemika Frederica Baura im dala do vienka typický sedlovitý tvar a tiež válcovitý obal. Aj napriek tomu , že pôvodne lupienky vynašiel Fredric Baur, za vynálezcu je považovaný Alexander Liepy. 

Nie je úplne jasné ako vznikol názov Pringles. Jedna teória odkazuje na Marka Pringla, ktorý si nechal patentovať prístroje na spracovanie zemiakov. Ďalšia teória hovorí, že známe lupienky dostali meno náhodilé, vybrané z telefónneho zoznamu...

Zloženie: Zemiaky 42 %, pšenica, škrob, múka, olej, soľ, korenie, sladidlá, glutaman sodný, kasein, deriváty škrobu, jačmeň, otruby, atď.

Výroba: Pringles sa dnes vyrába v USA, Belgicku, Poľsku, Malajzii a v Číne. Nie všetky príchute sú však k dispozícii v každej krajine. Len v Anglicku majú možnosť zákazníci okúsiť krevetovú chuť  ako i wasabi.

Vlastník: V súčasnosti je značka Pringles vlastnená spoločnosťou Kellogg Company, ktorá je považovaná za druhého najväčšieho svetového výrobcu na chipsy.

 

Žiadne produkty značky Pringles sa nenašli...