Špalda lúpaná PROBIO 1 kg

€3,19 €2,77 bez DPH
Skladom
Možnosti doručenia

Špalda lúpaná .Špalda je obľúbená predovšetkým pre svoju ľahkú straveteľnosť a pozitivne pôsobenie na imunitný systém, posiluje oslabené zažívanie, slinivku aj slezinu. Je vhodná pre rekonvalescentov, deti a športovcov. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Špalda lúpaná. Špaldou to u nás pred 25ti rokmi začalo. Špaldu nepozná nikdo tak dobre ako PROBIO. Len v našom bio mlýne ju vieme lúpať tak šetrne a jemne, aby v nej zostal obilný klíčok a maximum živín. Je výnimočná svojim zložením a zaujímavou orieškovou chuťou. V čom je špalda prínosná? Špalda má vysoký obsah bielkovín, je zdrojom kvalitných tukov, komplexných sacharidov, vlákniny, minerálov a vitamínov. Spalda je obľúbená predovšetkým pre svoju ľahkú stravitelnosť a pozitívne pôsobenie na imunitný systém, posiluje oslabené zažívanie, slinivku aj slezinu. Je vhodná pre rekonvalescentov, deti i športovcov. Pre svoj vysok obsah vlákniny a nízky glykemický index pomáha pri redukcii hmotnosti aj tým, že po dlhú dobu nebudete mať pocit hladu. Je to i vďaka hodnotným polysacharidom, ktoré si organizmus postupne rozkladá na jednoduché cukry. Komplexnosť týchto potravín je to najdôležitejšie prečo by sme mali špaldu i ostatné plodiny pravidelne konzumovať. Kvalitu špaldy oceňovali pred mnohými stovkami rokov aj liečitelia ako napr.  Sv. Hildegarda. Jak špaldu využiť? Táto obilnina sa dá využiť na mnoho spôsobov. Varená, alebo so smaženou cibuľkou, grilovanou zeleninou, alebo ako zaujímavá príloha. 

Základný recept: špaldu je vhodné namočiť minimálne na 8 hodin, ideálne cez noc a potom cca 50 minút variť. Odmenou bude skvelá, oriešková, minerálna chuť. Špaldu môžete rozomlieť na múku alebo z nej urobiť vločky. Podobne ako ostatné obilniny ju môžete pridať do mäsových či zeleninových zmesí, šalátov. Je vhodná k zapečeniu, ako zavarka do polievky, k príprave fašírok, netradičného rizota.

Dodatočné parametre

Kategória: Obilniny
Hmotnosť: 1.1 kg
Speciální výživa: VEGETARIÁN;VEGANSKÉ
Alergenů: LEPEK
složení: 100% špalda BIO
skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti do 75%

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: