Jednozrnka BIO 1 KS (3 kg)

€8,89 €7,73 bez DPH
Na dotaz

Pramatka všetkých pšenic ..... Jednozrnka je najstarším domestifikovaným druhom pšenice, pestovali ju už ľudia v mladšej dobe kamennej. Nikdy nebola šľachtená a zachovala si tak pre človeka priaznivé zloženie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pramatka všetkých pšenic ..... Jednozrnka je najstarším domestifikovaným druhom pšenice, pestovali ju už ľudia v mladšej dobe kamennej. Nikdy nebola šľachtená a zachovala si tak pre človeka priaznivé zloženie. Náš organizmus si na trávenie týchto prastarých neprešľachtených plodín zvykal po mnoho tisíc rokov a vie ju dokonale využiť. Od modernej šľachtenej pšenice sa líši tým, že má nižšie množstvo i štruktúru lepku a je výživnejšia.

Oproti pšenici je zrno mäkšie a vláčnejšie, chuť je nasládlo oriešková. Uvarenú jednozrnku si vychutnáte v šaláte alebo v luxusnej talianskej polievke minestrone i ako súčasť rizota. Uvarené zrno, celé alebo namleté môžete pridať i do pomazánok a nákypov.

Jednozrnku môžete spracovať tiež mletím - na múku alebo na krupicu. Múku potom používajte v pomere 1:2 spolu s ostatnými múkami -  kvôli zvýšeniu nutričnej hodnoty pečených jedál a kvôli záruke dobrého výsledku.

Dodatočné parametre

Kategória: Obilniny
Hmotnosť: 3.05 kg
Priemerné výživové hodnoty v 100 g::
energetická hodnota (kJ): 1480
energetická hodnota (kcal): 351
tuky (g): 3,6
nasycené mastné kyseliny (g): 0,39
sacharidy (g): 57,6
cukry (g): 1
vláknina (g): 8,7
bielkoviny (g): 17,6
zloženie: 100 % pšenica jednozrnka BIO
skladovanie: Skladujte pri teplote max. do 25 °C a relativnej vlhkosti vzduchu max. do 75 %.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: