Múka špaldová celozrnná jemne mletá 1 kg PROBIO

€2,69 €2,34 bez DPH
do týždňa
Možnosti doručenia

Celozrnná špaldová múka je vhodná na koláče, buchty, perníky, chlieb, quiche, pizzu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Celozrnná múka je plnohodnotná múka z celých zrn. Preto má prirodzene tmavšiu farbu a obsahuje vlákninu a ďalšie cenné živiny, ktoré sa nachádzajú v oble a v klíčku zrna. Celozrnná špaldová múka je vhodná na koláče, buchty, perníky, chlieb, quiche, pizzu....

Tip:  Ak začínate s celozrnnými múkami, môžete skúsiť vo svojom obľúbenom recepte nahradiť 1/3 bielej múky múku špaldovou alebo pšeničnou celozrnnou a potom postupne zvyšovať pomer. Tieto celozrnné múky obohatia jedlo dôležitými živinami, vlák ino a dlhšie Vás zasýtia. Špalda je jedna z najstarších pôvodných obilovín. Má podobné zloženie ako klasická pšenica, ale v porovnaní s ňou, je nutrične bohatšia. Obsahuje viac bielkovín, minerálnych látok, vitamínov skupiny B a jej  vláknina je lepšie a ľahšie straviteľná. 

Špalda je zbieraná priamo z poľa a spracovávaná od jeho počiatku -  čistenie, sušenie, mletie, balenie. Suší sa šetrne teplým vzduchom a konečný produkt si tak zachovávasvoje živiny. Múka sa nemelie do zásoby a preje je vždy čerstvá a voňavá. Táto špalda pochádza z ekopolí. Pri pestovaní sa prihliada na pôdu, vodu, vtáky , hmyz... Nákupom tohto produktu chránite prírodu i svoje zdravie.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Múka
Hmotnosť: 1.1 kg
Speciální výživa: VEGANSKÉ
Alergenů: LEPEK
Priemerné výživové hodnoty v 100 g::
energetická hodnota (kJ): 1457
energetická hodnota (kcal): 344
tuky (g): 1,8
nasycené mastné kyseliny (g): 0,2
sacharidy (g): 64,5
cukry (g): 1,3
vláknina (g): 8,2
bílkoviny (g): 13,4
zloženie: 100% celozrnná múkaa špaldová bio
skladovanie: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti vzduchu do 75%

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: