Celozrnná múka ražná (jem. ml.) BIO 1KS (4 kg)

€7,19 €6,25 bez DPH
do týždňa
Možnosti doručenia

Celozrnná múka je plnohodnotná múka z celých zŕn. Preto má prirodzene tmavšiu farbu a obsahuje vlákninu a ďalšie cenné živiny, ktoré sa nachádzajú v obale a v klíčku zrna. Celozrnná ražná múka je vhodná k príprave tradičného chlebového kvásku a na pečenie chleba. Vhodná je i na prípravu perníkových ciest. Raž je v Česku jedna z najobľúbenejších obilovín a je bohatým zdrojom vlákniny.

Detailné informácie

Podrobný popis

Celozrnná múka je plnohodnotná múka z celých zŕn. Preto má prirodzene tmavšiu farbu a obsahuje vlákninu a ďalšie cenné živiny, ktoré sa nachádzajú v obale a v klíčku zrna. Celozrnná ražná múka je vhodná k príprave tradičného chlebové=ho kvásku a na pečenie chleba. Vhodná je i na prípravu perníkových ciest. Raž je v Česku jedna z najobľúbenejších obilovín a je bohatým zdrojom vlákniny.

Náš TIP:  Ak začínate s celozrnnými múkami, môžete skusiť vo svojom obľúbenom recepte nahradiť 1/3 bielej múky múkou celozrnnou a potom postupne zvyšovať pomer. Tieto celozrnné múky obohatia jedlo dôležitými živinami, vlákninou a dlhšie vás zasýtia.

Táto múka je spracovávaná technologiou, ktorá umožňuje zbierať zrno takmer priamo z poľa, zrno sa spracováva od jeho počiatku - čistenie, sušenie, mletie, balenie. Suší sa šetrne teplým vzduchom a konečný produkt si tak zachováva svoje živiny. Múka sa nemelie do zásoby a preto je vždy čerstvá a voňavá.

Raž pochádza z ekopolí. Keď sa pestuje, robí sa to šetrne s ohľadom na pdu, vodu vtáky, hmyz ... Nákupom tohto produktu chránite prírodu i svoje zdravie. 

Dodatočné parametre

Kategória: Múka
Hmotnosť: 4.05 kg
Priemerné výživové hodnoty v 100 g::
energetická hodnota: 1449 kJ / 342 kcal
tuky: 1,3
z toho nasytené mastné kyseliny (g): 0,13
sacharidy (g): 72,1
cukry (g): 1,8
vláknina (g): 9
bielkoviny (g): 6,1
soľ (g): 0
zloženie: 100 % ražná múka Bio
skladovanie: Skladujte pri teplote do 25 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75 %.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: