Lavazza Qualita Oro zrnková káva 1 kg

Akcia
Značka: Lavazza
€21,99 –48 %
Lavazza qualita oro 1kg
€21,99 –48 % €11,49 €9,99 bez DPH
Skladom

Káva je 100% Arabica, pôvodom zo strednej Ameriky, spracováva sa v severnom Taliansku. Qualitá Oro sa vyznačuje krémovo zlatou farbou. Aróma je kvetinová s tónmi ovocia, chuť je jemne sladká a dlhotrvajúca. Intenzitou sa káva radí do triedy delikátne, praženie médium.  

Detailné informácie

Podrobný popis

Lavazza Qualitá Oro je prvým blendom značky Lavazza, ktorý vznikol v roku 1956 a od tej doby sa receptúra dedí z generácie na generáciu v rodine Lavazza už skoro 60 rokov. Qualitá Oro je výberom tých najlepších zŕn Arabica, ktoré vytvárajú nezameniteľnú ovocnú chuť centrálnej ameriky, ďalej je v tejto zmesi káva z Brazílie, ktorá dodáva sladkú medovú vôňu. Vysoko kvalitná káva pre všetkých, ktorí ocenia veľmi kvalitný blend.

Káva Lavazza Qualitá Oro je 100% Arabica, pôvodom zo strednej a južnej Ameriky, spracováva sa v severnom Taliansku.

Tato káva sa vyznačuje krémovo zlatou farbou. Aróma je kvetinová s tónmi ovocia, chuť je jemne sladká a dlhotrvajúca. Intenzitou sa káva radí medzi delikátne, praženie médium.

Lavazza Qualitá Oro sa perfektne hodí pre prípravu v pákových kávovaroch (espresso coffee machine). Kvalitný kávovar dokáže z tejto kávy extrahovať všetky jej vône a chute. Každé balenie kávy Lavazza podlieha prísnym štandardom, vďaka tomu máte istotu, že s Lavazzou vždy dostanete kvalitnú kávu.

Máte záujem predávať tuto kávu vo vašej kaviarni, reštaurácii či obchode? Kontaktuje nás na: info@panalfred.cz pre B2B ponuku.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Káva
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1.1 kg

Všetko začalo, keď Luigi Lavazza otvoril prvý obchod Lavazza v Turíne v roku 1895. Tento obchod sa špecializoval, už od samotného vzniku, na predaj kávy. Luigi Lavazza bol veľmi inovatívny a zapálený pre kávu, študoval rastliny, aj samotné kávové zrná, porovnával jednotlivé chute a skúšal mixovať jednotlivé druhy kávy, aby priniesol na trh kávu, ktorá vyniká vyváženosťou vôni aj chuti.

Potom čo navštívil Brazíliu uvidel obrovský potenciál kávy na európskom trhu, predovšetkým kávy, ktorá je mixom kvalitných odrôd z celého sveta, ktoré spoločne tvoria vyváženú chuť a vôňu. Tento potenciál sa naplno začal rozvíjať po prvej svetovej vojne, keď oblasť Turína zažila obrovský boom, hlavne vďaka automobilke Fiat. Vďaka tomu sa z malého obchodu s kávou Lavazza stal podnik, v roku 1927 zaregistrovaný ako Luigi Lavazza SpA. Na začiatku sa jednalo čisto o rodinný podnik otec Luigi, manželka Emília a deti Mária, Mário, Giuseppe.

lavazza-pribeh-2

Lavazza ako prvá zdokonalila balenie kávy, keď kávu začala baliť do dvojvrstevného papierového balenia, aby bolo možné kávu skladovať aj doma a pritom uchovať jej chuť.  

S druhou svetovou vojnou nastali pre firmu ťažké časy, v priebehu vojny bolo na kávu vyhlásené embargo, našťastie Lavazza aj toto ťažké obdobie prežila a hneď po vojne začala Lavazza produkovať kávu pod svojou vlastnou značkou. Zmenilo sa logo, tak ako poznáme dodnes s veľkým písmenom „A“, toto logo vytvorilo Aerostudio Borghi v Miláne. Taktiež si nechala Lavazza patentovať nový obal, klasickú plechovku s tlakovým uzáverom.

lavazza pribeh 3

Už v roku 1950 prišli s ďalšou inováciou v podobe vákuového balenia, ktoré sa používa s menšími úpravami dodnes. Vďaka tomu si káva dlhodobo udrží výraznú vôňu. A v roku 1957 spoločnosť Lavazza nabrala obrovské rozmery, keď z rodinného podniku to už bola rodinná továreň, ktorá bola lídrom na talianskom trhu a mala nekročené stáť sa lídrom aj v celej Európe. V tejto dobe Lavazza spracovala 40 000 kg kávy každý deň.

lavazza-pribeh-4

Behom nasledujúcich rokov sa Lavazza sústredila predovšetkým na kvalitu kávy, otvorila vlastný inštitút, kde sa podrobne študovali rastliny a káva, zkúšali sa nové blendy. Vďaka tomu máte aj dnes istotu, že od Lavazzy vždy dostanete kvalitnú kávu.