Múka ražná celozrnná jemne mletá 1 kg BIO PROBIO

€1,99 €1,73 bez DPH
do týždňa
Možnosti doručenia

Celozrnná múka je plnohodnotná múka z celých zrn. Celozrnná žitná múka je vhodná k prípravě tradičného chlebového kvásku a na pečenie chleba. Vhodná je i na prípravu perníkových ciest.

Detailné informácie

Podrobný popis

Celozrnná múka je plnohodnotná múka z celých zrn. Preto má prirodzene tmavšiu farbu a obsahuje vlákninu a ďalšie cenné živiny, ktoré sa nachádzajú v obale a v klíčku zrna. Celozrnná ražná  múka je vhodná k príprave tradičného chlebového kvásku a na pečenie chleba. Vhodná je i na prípravu perníkových ciest. Raž je jedna z najobľúbenejších obilnín a je bohatým zdrojom vlákniny. další cenné živiny, které se nachází v obalu a v klíčku zrna. 

TIP: Ak začínate s celozrnnými múkami, môžete skúsiť vo svojom obľúbenom recepte nahradiť 1/3 bielej múky múkou celozrnnou, a potom postupne zvyšovať pomer. Tieto celozrnné múky obohatia jedlo dôležitými živinami, vlákninou a dlhšie Vás zasýtia. Múky sa melú už od roku 1992. Technológia umožňuje odoberať zrno takmer "priamo z poľa" a zrno sa spracováva od jeho počiatku - čistenie, sušenie, mletie, balenie. Suší sa šetrne teplým vzduchom a konečný produkt si tak zachováva svoje živiny. Múka sa nemelie do zásoby a preto je vždy čerstvá a voňavá. Raž pochádza z ekopolí. Keď sa pestuje, ide to šetrne, s ohľadom na pôdu, vodu, vtáky, hmyz ... Nákupom tohto produktu chránite prrodu i svoje zdravie. 

Dodatočné parametre

Kategória: Jedlo a nápoje
Hmotnosť: 1.1 kg
Speciální výživa: VEGANSKÉ
Alergenů: LEPEK
energetická hodnota (kJ): 1449
energetická hodnota (kcal): 342
tuky (g): 1,3
nasycené mastné kyseliny (g): 0,13
sacharidy (g): 72,1
cukry (g): 1,8
vláknina (g): 9,0
bílkoviny (g): 6,1
složení: 100 % celozrnná mouka žitná BIO
skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti vzduchu do 75%

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: