BIOLINIE Čaj China Gunpowder syp. BIO 50 g

€1,99 €1,73 bez DPH
Skladom
Možnosti doručenia

Čaj China Gunpowder. Čaj china Gunpowder vyniká svojou jemnou a lahodnou chuťou.Gunpowder vyniká príjemným dymovým aroma, ktoré je ovplyvnené výberom väčších a vyzretejších čajových lístkov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čaj China Gunpowder. Čaj china Gunpowder vyniká svojou jemnou a lahodnou chuťou. Lístky tohoto zeleného čaju majú tvar malého klbka, ktoré pripomínajú vzhľadom strelný prach. Od neho sa odvodzuje tiež názov. Jeho výroba začína zvädnutím lístkov. Potom sa malé guličky na veľkých panviciach sušia a pražia. Na rozdiel od čierneho čaju neprebieha pri výrobe zeleného čaju fermentácia. Stočené lístky sa rozvinú až po sparení vodou. Gunpowder vyniká príjemným dymovým aroma, ktoré je ovplyvnené výberom väčších a vyzretejších čajových lístkov. Kríky čajovníku čínskeho (Camellia sinensis) sú pestované bez použitia priemyselne ošetrujúcich prípravkov a hnojív. V ďaka organickému spôsobu poľnohospodárstva neobsahuje čaj žiadne zdraviu škodlivé látky. Ako čaj pripraviť? 

Príprava: 1 čajovú lyžičku čaju zalejete 2 dl vody teplej 70°C až 80°C a necháme luhovať nie viac ako 2-3 minúty, potom precedíme. Čaj je vhodný k popíjaniu behom celého dňa, v lete si ho môžeme užiť i vychladený s mätou. 

Tip: Tento čaj nepotrebuje cukor. Poliaľ máte pocit, že nemôžete piť svoj čaj bez cukru, pridávajte ho zakaždým menej a menej. Veľmi rýchlo budete môcť vychutnať svoj šálok čaju nesladený. Zelené čaje obecne pomáhajú od mnohých neduhov a pôsobia i ako prevencia proti nim. Stačí si pravidelne užívať ich skvelú chuť. Zelený čaj má pomerne vysoký obsah teinu (kofeinu). Kofein uvolňovaný z čaju na rozdiel od toho z kávy pôsobí dlhodobo, ale mierne. Čaj je bohatý na antioxidanty. Dodáva energiu, zaháňa únavu, pomáha pri sústredení sa i s pamäťou, urýchľuje odbúravanie a vyplavovanie tukov z tela, spomaľuje stárnutie buniek, detoxikuje, znižuje krvný tlak i cholesterol. Je to skrátka čaj, ktorý stojí za to objavovať. 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Čaje, nálevy, bylinkové odvary
Hmotnosť: 0.1 kg
zloženie: zelený čaj bio
skladovanie: Skladujte v suchu a chlade

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: